7 maja 2016
Suma Odpustowa połączona z poświęceniem sztandaru ustrzyckiej policji

odpust2016 Trzeci maja, to dzień, kiedy wraz z wszystkimi rodakami w kraju i za granicą, poprzez obchody kościelne i państwowe wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3-go Maja. W tym dniu dla ludzi wierzących, których kościoły parafialne noszą tytuł Matki Bożej Królowej Polski, to dzień ODPUSTU PARAFIALNEGO. W naszej wspólnocie, aby uczcić ten dzień, została odprawiona uroczysta Msza św. o godzinie 13.00. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ksiądz biskup Stanisław Jamrozek, który dokonał również poświęcenia sztandaru ustrzyckiej policji.Uroczystości w Parku pod Dębami zakończyła defilada pododdziałów, podczas której zaprezentowano nowy sztandar. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra policyjna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Uroczystości uświetniły też kompanie honorowe 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

GALERIA … (fot. Cz. Urban)

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone