24 października 2015
Wycieczka laureatów konkursu o Janie Pawle II do Krakowa

24 października 2015 r. odbyła się pielgrzymka laureatów oraz osób wyróżnionych w konkursie „Jan Paweł II –Patron Rodziny” dla uczniów Gimnazjum z Archidiecezji Przemyskiej do Krakowa – Łagiewnik. W ramach dodatkowej nagrody, którą zafundowała Rada DIAKU Diecezji Przemyskiej wraz z Panią Prezes Danutą Figielą do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium św. siostry Faustyny w Łagiewnikach udała się 16 osobowa grupa uczniów wraz z rodzicami i opiekunami. Grupa ta uczestniczyła we Mszy Świętej oraz nabożeństwie przy ołtarzu z relikwiami św. Jana Pawła II. Podczas Mszy Św. wysłuchano koncertu chóru im. Jana Pawła II z Nowego Sącza. Następnie grupa zwiedziła Centrum Jana Pawła w Krakowie oraz wystawę poświęconą Całunowi z Turynu. Grupa młodzieży wraz z opiekunami udała się również do Sanktuarium św. Faustyny, ucałować relikwie siostry Faustyny Kowalskiej. Zwiedziła celę św. Faustyny oraz Kościół. Młodzież podziwiała widoki Krakowa i okolic z wieży przy nowoczesnym kościele w Łagiewnikach. Z drobnymi pamiątkami siostry Faustyny Kowalskiej, ze śpiewem na ustach i słodkimi różanymi krówkami sióstr zakonnych z Łagiewnik pielgrzymka laureatów bardzo zadowolona wróciła do swoich domów. Z naszej parafii NMP Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych w tej pielgrzymce wzięły udział dwie uczennice Antonia Kosiba z klasy II Gimnazjum nr 1 i Natalia Piorunik uczennica klasy III Gimanzjum nr 1 w Ustrzykach Dolnych wraz z panią Bożeną Dawidko. (tekst i fot. B. Dawidko)

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 24, 38-700 Ustrzyki Dolne, e-mail: info parafianmpustrzyki.pl

www.parafianmpustrzyki.pl © 2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone